![]() |
Huset er solgt Ønskes et lignende hus, kontakt os venligst på tlf. 7562 4300 |
![]() |
![]() |
Boligbeskrivelse til print KLIK HER |
Klokkeblomsten 25, Herning
Her vises et flot bokshus uden udhæng med ensidig taghældning og med ekstra loftshøjde i køkken/alrummet. Huset er opført i den spændende Royal Dawn mursten fra Egernsund Tegl og tagpap med listedækning samt arkitekttagrender og nedløb i sort zink.
Udover det store lyse køkken/alrum er de 167 kvm er bla. fordelt på 3 værelser, dejligt bryggers/entre, stor stue med lysindfald fra flere vinkler, soveværelse med eget walk-in og tilhørende badeværelse.
Grunden er på hele 818 kvm med en dejlig stor sydvestvendt have med plads til både hyggelige timer på terrassen og leg.
SE VIDEO OM OMRÅDET OVENFOR!
Bestil en 1:1 fremvisning
Bestil fremvisningDrømmer du om at bo i et nybygget hus?
Køb indflytningsklart Milton hus i dag, få nøglen med det samme og alle nybyggerfordelene oven i købet. Se listen over aktuelle boliger, hvor du p.t. kan gøre en ekstra god handel.
Fakta
50 kvm integreret carport med redskabsrum
Mørk Royal Dawn blødstrøgne mursten fra fra Egernsund Tegl - 3.7.34
Sort tagpaptag med listedækning
Ekstra loftshøjde i køkken/ alrum på 2,95 m
Komplet haveanlæg med belægningssten
Betal først ved indflytning!
Inspiration
Kontakt Milton Huse
Du er altid velkommen. Send din besked og se frem til et svar retur. Skriver du dit telefon-nr. i kommentarfeltet, ringer vi dig naturligvis gerne op.